TAKSİLERDE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI BAŞLADI…

Koronavirüs'e karşı devletimiz tarafından alınan önlemelere ek olarak Belediyemizde de çeşitli tedbirler alındı. Bu çerçevede ilk andan itibaren dezenfekte çalışmaları gerçekleştiren Belediyemize bağlı ekipler kamu kurumları başta olmak üzere tüm sosyal alanlarda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Halk otobüsleri, terminal, camiler, kamu binaları ve çok sayıda işçinin istihdam edildiği organize sanayi bölgesindeki fabrikalar gibi kalabalık ve risk oluşturacak alanlarda dezenfekte çalışmaları yapılırken caddeler, sokaklar çocuk oyun alanlarıyla birlikte akan ve durgun sularda da ilaçlama çalışması gerçekleştirildi.

Bu çalışmalarla birlikte ilimizde taksicilik yapan esnafların durakları ve araçları da dezenfekte edilmeye başlandı.
Konu hakkında açıklama yapan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman, “Koronavirüse karşı hükumetimizin almış olduğu tedbirler var. Bizimde alacağımız kişisel ve kurumsal tedbirlerimiz olacaktır. Bu kapsamda Belediyemizle birlikte daha önce Halk Otobüslerimize yaptığımız dezenfekte çalışmasına ek olarak şu anda da taksi duraklarımızda çalışma yapıyoruz. Belediyemize bu çalışması için teşekkür ediyoruz. Kurumsal çalışmalarımıza ek olarak kişisel temizliğimizi yapmakta çok önemli.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman'da “Koronavirüse karşı tedbirlerimiz devam ediyor. Şehrimizin muhtelif yerlerinde dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Şoförler odasıyla birlikte organize ettiğimiz taksi duraklarına yönelik dezenfekte çalışmalarına da gece başladık ve şu anda da devam ediyoruz. Tüm duraklarımız ve taksilerimiz dezenfekte edilecek. Şehirde toplu taşımayla ilgili dezenfekte çalışmaları belirli periyotlarla sürekli yapılıyor.  Kısa zamanda Devletimizin aldığı tedbirlerle bu virüsten kurtulacağımıza inanıyoruz.” dedi.
 

“Belediye olarak sadece virüse karşı değil, her ihtimali göz önünde bulundurarak başlattığımız Bahar Temizliği kampanyamıza da devam ediyoruz.” diyen Başkan Yardımcısı Duman, “Havaların müsaade etmesiyle birlikte akan ve durgun sularda ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Mahallelerde sokak ve kaldırım temizliklerimiz aralıksız devam ediyor. Burada devletimiz belediyemiz her türlü tedbiri alıyor ama en önemli tedbir evde kalmak yönünde bu konuda vatandaşlarımızın sabır göstereceğine inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

 SivasYazılım